Stavíme poctivě a svědomitě

Čištění fasád

MYTÍ , ČIŠTĚNÍ A OCHRANA

Všechny objekty , převážně jejich fasády a střechy podléhají po určitém čase znečištění . Na budovách se usazuji a vznikají organické a atmosférické nečistoty. Všude tam, kde se vlivem příznivých klimatických podmínek objevují a množí  organické nečistoty, tj řasy, plísně a mechy nebo atmosférické nečistoty, tj prach , smog , saze a další, musíme situaci po určité době řešit. To samé platí o střechách s různými typy krytin nebo  o chodnících a pergolách.

Jak  pečovat o fasádu?

Zateplené fasády mají v podmínkách pro údržbu požadavek k čištění cca jednou za 5 až 8 let. Záleží v jakých klimatických podmínkách se nacházíme. Především severní strana domu je velice náchylná . Ve vlhku s nedostatkem slunce je fasáda obzvláště náchylná a musíme ji pomáhat  antifungicidními nástřiky.
Protože zateplení snižuje cirkulaci vzduchu, někdy jsou až úplně uzavřené , tak se s jejich ošetřováním se již začalo počítat.
Pokud fasádu nečistíme, vznikají cca v průběhu 10-15 cti let mikrotrhliny z kolonií organismů, ty se rozšiřují a znehodnocují fasádu tak, že se po vyčištění musí přistoupit rovnou k nátěru .
Mikroorganismy jako řasy a  plísně , jsou škodlivé pro zdraví člověka. Šíří se vzduchem kolem celého domu, pronikají i dovnitř a vytváří zvlášť nevhodné podmínky pro malé děti a starší lidi. I dospělí po několika letech mohou pocítit neprozíravost při zanedbávání péče o fasádu.

OCHRANA 

Hodně opomíjenou stránkou jsou nátěry fasád. Fasáda totiž chrání objekt proti vnějším vlivům. Máte špinavou nebo zelenou fasádu? Pak je nejvyšší čas na nátěr a ochranu fasády. Tyto nátěry mají za účel dokonalou ochranu fasády a to nejen proti nepříznivým vlivům, ale také proti řasám a plísním. Nová progresivní technologie stříkaní fasád je poslední dobou ta nejlepší a nejrychlejší možnost, jak pohodlně provést nátěr fasády. Zajistíme také nátěry fasád na výškových budovách a domech.

Čištění povrchů fasád a střech tak , jak  to vyžaduje Váš dům

Pravidelné čištění není tak finančně náročné jako nátěr a nákladná oprava, nebo zdravotní problémy. To znamená , že nejlepší je omývat fasádu každých 5 let. Po umytí a ochranném nástřiku proti mikroorganismům máte vystaráno. Pokud je zasažená jen jedna strana domu, objednáte si mytí pouze této části.

Samozřejmostí je pro nás  mytí od prachu po stavebních úpravách, celkové mytí při prodeji , kvůli vzhledu Vašeho domu . 
Umyjeme také terasy, střechy a altány pokryté mechem, příjezdové cesty.

Jak na to s Námi?

Na základě osobní obhlídky  stanovíme rozsah prací a část fasády či něčeho jiného očistíme  , aby jste viděli jak bude výsledek vypadat. Připravíme  technologií opravy  a provedeme vám závaznou kalkulaci ceny . Zkouška a cenová kalkulace je zdarma 
Nejdříve Vaši fasádu umyjeme. Po umytí se nanáší celoplošně biocidní prostředek  . Po působení prostředku cca 2-3 hodiny , se Vaše fasáda či střecha opět umyje . Při silném znečištění se postup může opakovat . Po dokonalém uschnutí  cca 24 hodin se provede sanační biocidní ochranný nátěr . Pro obnovení vzhledu je vhodné povrch přetřít silikonovou omítkou v požadovaném odstímu  . Není to však nutnost . Tím se také prodlouží účinnost fungicidního prostředku.

Nabízíme možnost laboratorního zjištění znečištění fasády (řasy.... atd.) a stanovení postupu oprav.
 

Ceník mytí fasád a odstranění řas a nečistot
Mytí fasády tlakovou vodou 18,- Kč/m2
Nátěr na likvidaci řas a plísní podle znečištění  (např. SANATOP Likvid Profi)
zdarma provedeme rozbor ve spolupráci s VŠCHT  
35,- Kč/m2
Omytí nátěru po zaschnutí podle zvolené technologie        18,- Kč/m2
Nátěr fasády preventivním nátěr (např. SANATOP Prevent Fix) 45,- Kč/m2
Nátěr fasády novým renovačním fasádním nátěrem 2x (např. SANATOP Renov)   180,- Kč/m2
V případě prasklin a trhlin je nutné před nátěrem provést penetrační nátěr 
(např. SANATOP Prevent Fix) 
35,- Kč/m2
Zakrývání oken a dveří    29,- Kč/m2
Montáž, demontáž lešení 75,- Kč/m2

Ceny jsou orientační a konkrétní nabídku Vám zpracujeme           

Napište nám či volejte na 608 889 670